Cikloni në Indi, 1 milionë qytetarë braktisin shtëpitë

Publikuar tek: bota, më 11:05 03-05-2019 Cikloni në Indi, 1 milionë qytetarë braktisin shtëpitë

Qyteti bregdetar i Puri dhe zonat e Orissas në Indi janë evakuuar pasi një ciklon i rrezikshëm ka rrethuar vendin.

 

Sipas BBC, cikloni me emrin ‘Fani’ është aq i fortë sa ecën me 175 km në orë dhe ka shkatërruar pemë, makina dhe shtëpi.

1 milion qytetarë kanë braktisur shtëpitë e tyre dhe janë pa strehë. Shteti i Indisë ka shpallur situatë emergjence dhe organizata ndërkombëtare kanë shkuar për të ndihmuar njerëzit që janë në rrugë.

Deri tani, ka 2 të vdekur shkruan Al Jazeera, ndërsa 3 persona janë zhdukur dhe kërkohen nga autoritetet vendase. Ka shumë shpresë se cikloni do të ndalojë së shpejti në mënyrë që njerëzit të kthehen në shtëpitë e tyre...

65582060.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012801170349121
array(1) { ["section"]=> string(60) "cikloni-ne-indi-1-milione-qytetare-braktisin-shtepite-162797" }