Cili është fshati shqiptar, 'tifozi' më i çmendur i presidentit Joe Biden? (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 23:20 20-01-2021 Cili është fshati shqiptar, 'tifozi' më i çmendur i presidentit Joe Biden? (VIDEO)

Joe Biden është betuar si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.  

Festa ka qënë e madhe në vend dhe jashtë saj. Madje, dita e inagurimit të Biden është festuar dhe në fshatin Bibaj të Ferizajt.

Banorët e fshatit shqiptar kanë festuar me flamuj dhe foto të Bidenit pa pushim, duke u shndërruar në tifozët numër 1 të Biden.

Arsyeja është se fshati gjendet në afërsi të rrugës nacionale Ferizaj-Gjilan, që mban emrin e Beau, djalit të ndjerë të presidentit Biden.

Familja Biden kishte marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të kësaj rruge në vitin 2016.

Beau Biden ka shërbyer në Kosovë pas përfundimit të luftës. Ai ka ndihmuar në trajnimin e prokurorëve dhe gjykatësve vendorë.   

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E RËNDË/ 'Më rrahu si gomari në duhan', djali dhunon barbarisht të atin 92-vjeçar dhe i drejtohet me fjalën Vdis! Gjykata e lë të lirë
Shërbimi Meterologjik Ushtarak: Sot dhe nesër, parashikohen reshje në të gjithë vendin »
Article Logic
Execution time: 0.01256799697876
array(1) { ["section"]=> string(83) "cili-eshte-fshati-shqiptar-tifozi-me-i-cmendur-i-presidentit-joe-biden-video-235776" }