Çinari HERO, Partizani mposht Tiranën në derbi dhe ngjitet i dyti

Publikuar tek: sport, më 20:00 21-01-2021 Çinari HERO, Partizani mposht Tiranën në derbi dhe ngjitet i dyti Moment nga ndeshja Partizani-Tirana

Një gol i Erald Çinarit i ka mjaftuar Partizanit për të fituar derbin e kryeqytetit ndaj Tiranës me shifrat 1-0.  

Sulmuesi shkodran i rikthyer pas dënimit nga FIFA ka qënë vendimtar në takimin e zhvilluar në "Elbasan Arena", duke u futur si zëvendësues dhe i dhënë 3 pikë tepër të rëndësishme të kuqve.

Kjo fitore e ngjit Partizanin në vendin e dytë me 26 pikë, ndërsa Tirana mbetet e 5-ta me gjashtë pikë më pak.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KATEGORIA SUPERIORE/ Vllaznia me hap kampioni, Partizani dhe Teuta nuk i ndahen, Tirana rigjen fitoren pas 5 barazimesh, javën tjetër na pret DERBI
»
Article Logic
Execution time: 0.012829065322876
array(1) { ["section"]=> string(71) "cinari-hero-partizani-mposht-tiranen-ne-derbi-dhe-ngjitet-i-dyti-235898" }