Çipa: Studentët po rikthejnë shpresën aty ku ishte

Publikuar tek: aktualitet, më 21:17 13-01-2019 Çipa: Studentët po rikthejnë shpresën aty ku ishte Aleksandër Çipa në emison

“Studentët, po rikthejnë shpresën aty ku ishte, ata po kërkojnë transparencë në financat e fakulteteve të tyre. Janë një pjesë e mirë e tyre që po udhëheqin implementimin e ndryshimive, qoftë për reformimin apo për rritjen e kapaciteteteve të vet universiteteve, për të rritur cilësinë e tyre”. Kështu u shpreh kryetari i Unionit të Gazetarëve të Shqipërisë, Aleksandër Çipa, i ftuar mbëmjen e sotme në Ora News.

 

Çipa foli edhe për çështjen e ngërçit midis presidentit Meta dhe Ramës për shkak të  dekretimit të ministrit Gent Cakaj, përpos situatës së studentëve dhe bojkotit të tyre.

Përsa i përket konfliktit midis Metës dhe Ramës për çështjen Caka, Çipa tha:

Presidenti ka të drejtë të kërkojë verifikimin e çdo  ministri të cilin do të dekretojë, në këtë kuptim nuk shoh asnjë problem këtu”.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama hedh ‘Foton e Ditës’, një rrugë e pastruar nga dëbora
Moti i keq, Policia e Shtetit mesazh qytetarëve: Bëni kujdes »
Article Logic
Execution time: 0.012925863265991
array(1) { ["section"]=> string(56) "cipa-studentet-po-rikthejne-shpresen-aty-ku-ishte-148650" }