Çipajt, nga i ati isopolifonist i madh te i biri drejtor policie: Të gjithë me polifoninë (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 09:13 07-11-2016 Çipajt, nga i ati isopolifonist i madh te i biri drejtor policie: Të gjithë me polifoninë (FOTOT)

Ardian Çipa mban postin e  drejtorit të Përgjithshëm për Hetimin e Krimit të Organizuar dhe Krimeve të Rënda.

Por ndonëse është drejtues i lartë i policisë, para së gjithash , Çipajt janë me polifoninë. Duke filluar nga i ati Lefter Çipa, isopolifonist i madh të cilin kemi fatin ta kemi ende mes nesh, te i biri polic, të gjithë dashurojnë polifoninë.

“Me zëëmblën dhe interpretuesen e jashtëzakonshme të polifonisë Himarjote Katina Beleri, si dhe të jashtëzakonshmit e këtij zhanri origjinal muzikor Nazif Çela, Vendim Kapaj, Tomor Lelo dhe bashkëpuntorët e tyre. Të dhurojnë veçse kënaqësi”, shkruan mes emocionesh Çipa ndërsa ndan edhe fotot.

RD1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022391080856323
array(1) { ["section"]=> string(100) "cipajt-nga-i-ati-isopolifonist-i-madh-te-i-biri-drejtor-policie-te-gjithe-me-poilifonine-fotot-58641" }