Claudio Ranieri “shpërthen” në lot: Dje “vdiqën” ëndrrat e mia

Publikuar tek: sport, më 20:50 24-02-2017 Claudio Ranieri “shpërthen” në lot: Dje “vdiqën” ëndrrat e mia

Claudio Ranieri thotë se Leicester City do të jetë përgjithmonë i veçantë për të, pas historisë që shkroi në edicionin e kaluar të Premier League.

Claudio Ranieri ka dhënë një deklaratë për media për herë të parë që prej shkarkimit të tij nga Leicester City. 65-vjeçari u shkarkua të enjten mbrëma, vetëm nëntë muaj pasi fitoi titullin e Premier Ligës për “Dhelprat”, kjo pas rezultateve të dobëta këtë sezon, që gjenden vetëm një pikë larg zonës së rrezikshme.

“Dje vdiq ëndrra ime. Pas euforisë së sezonit të kaluar dhe shpalljes kampion të Premier Ligës, krejt çka ëndërroja ishte qëndrimi te Leicester City, klub që e dua përgjithmonë. Fatkeqësisht nuk ishte e shkruar kështu”, ka thënë mes lotësh Ranieri.

“Dua të falënderoj gruan time Rosannan dhe familjen për përkrahjen e tyre të pafund gjatë kohës sime te Leicesteri. Falënderimet shkojnë edhe për Paolon dhe Andrean, të cilët më kanë shoqëruar në këtë udhëtim të mrekullueshëm”, shtoi më tej ai.

“Kryesisht dua të falënderoj tifozët e Leicesterit. Aventura ishte e jashtëzakonshme dhe do të jetoj me mua përgjithmonë. Faleminderit për të gjithë gazetarët dhe medet që erdhën këtu dhe kënaqeshin duke raportuar për historinë më të madhe në futboll. Falënderimet e mia shkojnë për të gjithë në klub, për lojtarët, stafin, të gjithë që ishin pjesë e kësaj të arriture”.përfundoi trajneri.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009415864944458
array(1) { ["section"]=> string(63) "claudio-ranieri-shperthen-ne-lot-dje-vdiqen-endrrat-e-mia-69860" }