Clinton flet për emocionet e përjetuara në Prishtinë: Kamarieri shqiptar më ra në gjunjë dhe...

Publikuar tek: rajon, më 13:23 12-06-2019 Clinton flet për emocionet e përjetuara në Prishtinë: Kamarieri shqiptar më ra në gjunjë dhe...

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton mbajti sot fjalimin në Prishtinë në kuadër të 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë, çka solli çlirimin e vendit.

Mes të tjerash ai tregoi edhe një histori, që e kishte entuziazmuar pa masë.

“Një nga gjërat më të mrekullueshme që më kanë ndodhur është kur më ndalin njerëzit në rrugë, dhe një kamarier erdhi dhe më pa aty dhe më ra në gjunjë për të më falënderuar. Mirëpo atë çfarë në fakt dëshiroj është më pëlqen shumë Kosovarët në NY dhe mendoj se kemi nevojë për juve por unë mendoj se çdo person duhet të ketë mundësi të barabarta për të jetuar këtu për të ndërtuar të ardhmen këtu”, – shtoi ai.

Më tej Clinton u bëri apel politikanëve kosovarë, që të punojnë fort për konsolidimin e vendit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020025014877319
array(1) { ["section"]=> string(98) "clinton-flet-per-emocionet-e-perjetuara-ne-prishtine-kamarieri-shqiptar-me-ra-ne-gjunje-dhe-167943" }