Çmenden britanikët, qeveria s'e jep pushim ditën e dasmës së Princit Harry me Meghan Markle

Publikuar tek: bota, më 17:19 27-11-2017 Çmenden britanikët, qeveria s'e jep pushim ditën e dasmës së Princit Harry me Meghan Markle

Princi Harry dhe aktorja amerikane Meghan Markle u fejuan sot në Londër, njoftoi Pallati Mbretëror dhe dasma e tyre pritet të mbahet në verën e vitit tjetër.

Por përmes një njoftimi zyrtar Qeveria Britanike ka bërë me dije se dita e dasmës së Princit Harry me Meghan Markle nuk do të jetë festë kombëtare, çka do të thotë se s’ka pushim për britanikët.

Mesa duket kjo gjë nuk u ka pëlqyer qindra-mijëra britanikëve që kanë shprehur revoltën duke protestuar në rrjetet sociale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I pastrehu kthen çekun e humbur prej 10 mijë dollarësh, i bëjnë surprizën e jetës
Kina bëhet gati të investojë 3 miliardë dollarë në Europën lindore »
Article Logic
Execution time: 0.010885000228882
array(1) { ["section"]=> string(97) "cmenden-britaniket-qeveria-s-e-jep-pushim-diten-e-dasmes-se-princit-harry-me-meghan-markle-100968" }