“Çmenden” plakat e prillit, furtuna dhe shiu i lënë vendin borës, shikoni si u gdhinë qytetet sot nga veriu në jug (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:52 20-04-2017 “Çmenden” plakat e prillit, furtuna dhe shiu i lënë vendin borës, shikoni si u gdhinë qytetet sot nga veriu në jug (FOTOT)

Legjenda e njohur e “plakeve të prillit” thotë se disa ditë në këtë muaj mbajnë vetëm shi dhe ulje tempëraturash, por këtë vit nuk ka munguar edhe bora.

Disa ditë pas motit të përkeqësuar me reshje intensive shiu dhe erë të fortë, mëngjesi i sotëm është karakterizuar edhe nga bora.

Në disa qytete të veriut si Dibra, Kukësi, Puka, Hasi, Tropoja, kanë rinisur reshjet e borës, kryesisht në zonat malore. Po ashtu edhe në Pogradec dhe Korçë atmosfera e dimrit është rikthyer këtë mëngjes, pasi reshjet e borës kanë zbardhur disa fshatra si Dardha.

Dje, pati reshje të shumta shiu dhe shkaktoi probleme të shumta, veçanërisht në Vlorë. Shumë rrugë dhe lagje u përmbytën dhe dhjetëra makina dhe katet e para të bizneseve lundruan nën ujë.

FOTOT NGA DIBRA:

18051864_1297390450380189_1131146803_n.jpg

18009144_1297390497046851_449686026_n.jpg

18052796_1297390587046842_1670594498_n.jpg

18052796_1297390587046842_1670594498_n_copy.jpg

 FOTO NGA DARDHA, KORÇË;

18049772_10209598560582873_746858035_o.jpg

18053019_10209598561022884_159819994_o.jpg

18052146_10209598560902881_1438789998_o.jpg

18053019_10209598561022884_159819994_o_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kontrolle të rrepta për drogë, trageti Durrës-Bari nisët 3 orë me vonesë, ç’ndodhi mbrëmë në port?
Drogë, armë dhe bixhoz në lokalet e Vithkuqit, zbuloni ku e fshihte “qiraxhiu” kanabisin, që çoi në pranga 3 persona (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.012394905090332
array(1) { ["section"]=> string(122) "cmenden-plakat-e-prillit-furtuna-dhe-shiu-i-lene-vendin-bores-shikoni-si-u-gdhine-qytetet-sot-nga-veriu-ne-jug-fotot-75779" }