“Çmenden” studentët, me alkool dhe të zhveshur zhyten në ujërat e ftohtë

Publikuar tek: bota, më 13:52 01-05-2017 “Çmenden” studentët, me alkool dhe të zhveshur zhyten në ujërat e ftohtë

Studentët e universiteteve të Oxfordit dhe Cambridge kanë ofruar një atmosferë "të ndezur" me alkool e të zhveshur.

“Zhytja e majit” quhet festa tradicionale që studentët e kryejnë çdo vit duke u kredhur në ujërat e ftohta të lumit St.Andrews në Skoci.

Të rinjtë besojnë se kjo zhytje u sjell atyre fat të mirë në provime.

Po ashtu qindra studentë të universitetit të Cambridge zbritën në një park dje për atë që njihet si “E diela çezariane”. Festa organizohet përpara provimeve dhe është e mbushur me alkool. Festa përfundon me atë që njihet si “E diela e vetëvrasjes”.

 

 studentet-1.jpgstudentet-8-1.jpgstudentet-7.jpgstudentet-6.jpgstudentet-5.jpgstudentet-4.jpgstudentet-3.jpgstudentet-2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmet terroriste, ndërhyn policia dhe arreston 3 vajza në Londër
11 vjeçari i shpëton vdekjes falë marihuanës, historia e tij e pabesueshme »
Article Logic
Execution time: 0.011439085006714
array(1) { ["section"]=> string(75) "cmenden-studentet-me-alkool-dhe-te-zhveshur-zhyten-ne-ujerat-e-ftohte-77056" }