‘Çmendet’ moti, kryeqyteti europian mbulohet nga uji, 3 tornado shfaqen në rajonin tjetër (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 20:14 27-08-2019 ‘Çmendet’ moti, kryeqyteti europian mbulohet nga uji, 3 tornado shfaqen në rajonin tjetër (VIDEO) Foto e përmbytjeve në Spanjë

Spanja është goditur nga përmbytjet e fuqishme dhe tornadot.


Zona juglindore e Madridit është pëfshirë nga përmbytje të vrullshme, të cilat kanë rrëmbyer shumë makina. Pamjet e regjistruara kanë bërë xhiron e gjithë botës.

Kryeqyteti është paralizuar totalisht, pasi fluturimet, kanalet e kullimit, parkimet, dhe kanalet nëntokësore janë bllokuar.

Ndërsa në Malaga, rajoni i Andaluzisë u regjistruan 3 tornado, me gjatësi kohore 30 minuta.  


<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">WOW.... Large <a href="https://twitter.com/hashtag/Tornado?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#Tornado</a> near Malaga, Spain this evening 26th of August! Report by <a href="https://twitter.com/ecazatormentas?ref_src=twsrc%5Etfw">@ecazatormentas</a> Thanks; <a href="https://twitter.com/hashtag/severeweather?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#severeweather</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/ExtremeWeather?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#ExtremeWeather</a> <a href="https://t.co/nhiKQk5oS7">pic.twitter.com/nhiKQk5oS7</a></p>&mdash; WEATHER/ METEO WORLD (@StormchaserUKEU) <a href="https://twitter.com/StormchaserUKEU/status/1166067091381923840?ref_src=twsrc%5Etfw">August 26, 2019</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088150501251221
array(1) { ["section"]=> string(98) "cmendet-moti-kryeqyteti-europian-mbulohet-nga-uji-3-tornado-shfaqen-ne-rajonin-tjeter-video-176481" }