Çmendet moti, vetëtimë mbi urën e Detit Baltik, pafundësisht dëme

Publikuar tek: bota, më 16:08 17-06-2019 Çmendet moti, vetëtimë mbi urën e Detit Baltik, pafundësisht dëme

Moti i keq në Gjermani ka shkaktuar shumë dëme ditët e fundit.

Në Lindenberg, shtrati i Liqenit të Mecklenburgut një mbrëmje u rrëzua në një çati, duke ndezur zjarrin në të gjithë shtëpinë e familjes.

Fatmirësisht, nuk kishte të plagosur, por rreth 250 000 euro dëme.

Një rrufe është rrëzuar mbi një urë në Detit Baltik. Pemët u përmbysën nga gërmadhat e forta, rrugët u përmbytën dhe bodrumet u mbushën përplot me ujë.

Ndërkohë zjarrëfikësit janë vazhdimisht në ndihmë të banorëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025304079055786
array(1) { ["section"]=> string(70) "cmendet-moti-vetetime-mbi-uren-e-detit-baltik-pafundesisht-deme-168571" }