ÇMENDURI/ 2000 persona në majën e një shkëmbi për të parë ‘Mission Impossible'

Publikuar tek: bota, më 16:02 04-08-2018 ÇMENDURI/ 2000 persona në majën e një shkëmbi për të parë ‘Mission Impossible' Njerezit në majën e një shkëmbi

2000 persona në majën e një shkëmbi për të parë Mission Impossible – Fallout (Mision i Pamundur).

Ka ndodhur në sitin e jashtëzakonshëm norvegjez Preikestolen, një shkëmb në lartësinë 604 metra, me pamje nga Lysefjord, ku është xhiruar edhe një skenë e të njëjtit episode të sagës së Tom Cruise, drejtuar nga Christopher McQuarrie.

Eventi është organizuar për të promovuar filmin, që do të dalë në Itali në 29 gusht. Një mission jo I thjeshtë edhe për të apasionuarit e kinemasë. Në këtë vend arrihet në këmbë, duke nisur nga një parkim makinash që është vendosur jo shumë larg nivelit të detit. Ecet një orë në këmbë dhe është shumë e vështirë, edhe pse teknikisht nuk arrihet nga të gjithë. Por spektakli, me apo pa ekran të madh, është e një niveli të lartë. Lysefjord ndodhet afër Stavanger, në ekstremin në jugperëndim të Norvegjisë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013148069381714
array(1) { ["section"]=> string(82) "cmenduri-2000-persona-ne-majen-e-nje-shkembi-per-te-pare-mission-impossible-130140" }