ÇMENDURI DHE SPEKTAKËL/ Avioni ‘bën xhiro’ mes kullave të mëdha të qytetit (FOTO-VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 16:17 03-10-2019 ÇMENDURI DHE SPEKTAKËL/ Avioni ‘bën xhiro’ mes kullave të mëdha të qytetit (FOTO-VIDEO) Avioni C-17A fluturon mes qytetit australian të Brisbanës

Banorët e qytetit të Brisbanës janë shtangur ditën e djeshme kur një avion i Flotës Mbretërore Austrialiane përshkoi qytetitn mespërmes grataçelave.

Pamjet kanë bërë xhiron e botës. Edhe vetë qytetarët e Brisbanës kanë mbetur të shtangur nga guximi i pilotëve australianë, teksa avioni C-17A qëndronte në distancë 100 metra nga kullat e larta.

Zyrtarët e aviacionit raportuan se pilotët e kanë kryer këtë demonstrim ajror në shumë raste dhe nuk ishte e vështirë që të fluturonin mes kullave.

Kjo shfaqje u dha me rastin e përfundimit të Festivalit ‘’ Sunsuper Riverfire’’, i cili zgjat 3 javë.1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

5.PNG
6.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01255202293396
array(1) { ["section"]=> string(89) "cmenduri-dhe-spektakel-avioni-ben-xhiro-mes-kullave-te-medha-te-qytetit-foto-video-180691" }