ÇMENDURI, i dha "like" fotos së të dashurës, 15-vjeçari vret shokun me tre plumba

Publikuar tek: bota, më 12:19 03-06-2017 ÇMENDURI, i dha viktima

Një “like”në Facebook i ka kushtuar jetën një 20-vjeçari në Itali.

Viktima quhet Francesco Prestia, 20 vjeç dhe është vrarë nga miku i tij me pretekstin se djali i kishte bërë like të dashurës së tij. Sipas vrasësit “like” i bërë ka treguar mungesë respekti.

Viktima është gjetur i vrarë me tre plumba në afërsi të një fushe ullinjsh në qytetin e Miletos, Itali.

15-vjeçari vrasës njihet dhe si djali i bosit mafioz Salvatore Pittito i quajtur ndryshe dhe si “El tio- Xhaxhai”.

 Për ironi, para dita ditësh vrasësi dhe viktima kishin postuar një foto së bashku ku citohej kjo shprehje: “ Miqësia është një fjalë në gojën e gjithkujt, por në zemrën e shumë pak personave.”

dash.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aeroplani bie frikshëm nga ajri në tokë, publikohen pamjet
Shikoni Ismailin, këtë vogëlush 6-vjeçar pa krahë që fitoi medaljen e artë në konkursin e notit (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0084841251373291
array(1) { ["section"]=> string(83) "cmenduri-i-dha-like-fotos-se-te-dashures-15-vjecari-vret-shokun-me-tre-plumba-81081" }