'Çmenduritë' në merkato, Real Madrid bëhet gati për të rivalizuar Barcelonën

Publikuar tek: sport, më 20:39 09-01-2018 'Çmenduritë' në merkato, Real Madrid bëhet gati për të rivalizuar Barcelonën

Barcelona këtë vit është treguar e papërmbajtshme në merkato, duke blerë me shifra të frikshme, Coutinhon dhe Dembele.

Por duket se këto shpenzime të katalanasve nuk mund të kapërdihen lehtë nga Real Madrid që konsiderohet si klubi më i pasur në botë.

“Blaugranat” janë duke u përgatitur që të bëjnë një seri goditjesh të mëdha në merkato. Reparti me i kritikuar dhe që ka nevojë më emergjente për ndërhyrje është sulmi.

Në këtë linjë dy emrat më të lakuar ditët e fundit janë Eden Hazard dhe Mauro Ikardi.

I pari për të zëvendësuar Ronaldon që duket se nuk është më në formën e tij më të mirë dhe i dyti për të zëvendësuar Benzema që po shikohet gjithmonë se më shumë larg “Bernabeut”.

Këto lëvizje të Real Madrid me shumë mundësi do të tenotohen në merkaton e verës, pasi do të ishte shumë e vështirë për t’i lëvizuar të dy yjet në këto momente nga skuadrat e tyre. 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026372909545898
array(1) { ["section"]=> string(80) "cmendurite-ne-merkato-real-madrid-behet-gati-per-te-rivalizuar-barcelonen-106010" }