Çmimi i gazit njeh vetëm rritje, tjetër denoncim për atë që po ndodh në Tiranë

Publikuar tek: ekonomi, më 17:40 11-02-2017 Çmimi i gazit njeh vetëm rritje, tjetër denoncim për atë që po ndodh në Tiranë

Kur u vendos për rritjen e çmimit të gazit, u tha se ajo do të ishte vetëm 8 lekë, por bazuar në denoncimet e vazhdueshme, tregojnë për një rritje shumë të madhe në Tiranë.

Nisma Thurje ka publikuar dy fatura nga e njëjta pikë gazi, ku brenda dy javësh çmimi është rritur nga 59 lekë në 64 lekë, ndërkohë që në fund të 2016-ës nuk i kalonte 42 lekë.

“Si thanë? Do rritet vetëm 8 lekë gazi? Para Janarit në këtë pikë ishte 42 lekë. Në Janar shkoi 59 lekë dhe sot është 64 lekë. Policia merret me kokoshkat e mbijetesës ndërkohë që ujqërit e çakenjtë e gazit dhe naftës bëjnë kërdinë”, shkruhet në faqen e Nismës.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0070829391479492
array(1) { ["section"]=> string(83) "cmimi-i-gazit-njeh-vetem-rritje-tjeter-denoncim-per-ate-qe-po-ndodh-ne-tirane-68442" }