Çmimi i naftës shënon një tjetër rekord, bie në 36 dollarë për fuçi

Publikuar tek: bota, më 17:55 11-12-2015 Çmimi i naftës shënon një tjetër rekord, bie në 36 dollarë për fuçi

Çmimi i naftës të papërpunuar ka arritur një tjetër vlerë të ulët rekord që prej vitit 2008, siç edhe kishte parashikuar Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Nafta ra në 39 dollarë për fuçi për herë të parë në dhjetor të 2008-ës, ndërsa sot një fuçi naftë e papërpunuar ka shkuar në 36 dollarë për fuçi dhe shkak është bërë furnizimi i tepërt.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Familja shqiptare me fëmijë të sëmurë deportohet nga Islanda
Mark Zuckerberg një baba si gjithë të tjerët, i shtrohet punës duke i ndërruar pelenat të bijës »
Article Logic
Execution time: 0.0095248222351074
array(1) { ["section"]=> string(72) "cmimi-i-naftes-shenon-nje-tjeter-rekord-bie-ne-36-dollare-per-fuci-27540" }