Çnjerëzore, ISIS urdhëron vrasjen e foshnjave me sindromën Down

Publikuar tek: bota, më 17:42 14-12-2015 Çnjerëzore, ISIS urdhëron vrasjen e foshnjave me sindromën Down

Terroristët e Shtetit Islamik kanë vrarë të paktën 38 foshnja me sindromën Down dhe aftësi të tjera të kufizuara pas lëshimit të një ligji të ri.

Sipas raportimeve nga qyteti i psuhtuar i Mosulit, liderët terrorist të ISIS i kanë bërë thirrje të gjitha nënave të vrasin foshnjet e tyre nëse lindin me deformime ose aftësi të kufizuara. Ata kanë thënë se foshnjet duhet të vriten me anë të asfiksisë ose injeksioneve vdekjeprurëse. Deri tani thuhet se janë vrarë 38 foshnje nga nëna të huaja të martuara me xhihadistët vendas.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020524024963379
array(1) { ["section"]=> string(68) "cnjerezore-isis-urdheron-vrasjen-e-foshnjave-me-sindromen-down-27756" }