CNN: Majlinda Kelmendi, mbretëresha e xhudos, lufton për njohje

Publikuar tek: bota, më 16:48 18-06-2015

Rrjeti i njohur televiziv amerikan CNN, i ka kushtuar një dokumentar të veçantë krenarisë së sportit të Kosovës, Majlinda Kelmendi.

Në webfaqen CNN tregohet se si Majlinda do ta udhëheqë Kosovën në Lojërat Olimpike të 2016-ës. Dokumentari flet për origjinën e kosovares dhe identitetin e shtetit që ajo përfaqëson.

“Kur Komiteti Olimpik Ndërkombëtar pranoi Komitetin Olimpik të Kosovës, ishte gjëja më e mirë që ka mundur t’i ndodhë Kosovës”, ka thënë dy herë kampionia e botës për CNN.

“Është nder i jashtëzakonshëm për mua sepse për herë të parë Kosova do të marrë pjesë në Olimpiadë dhe do të jem unë që do ta mbaj flamurin”, thotë me krenari Majlinda.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01284122467041
array(1) { ["section"]=> string(66) "cnn-majlinda-kelmendi-mbreteresha-e-xhudos-lufton-per-njohje-13948" }