Conchita Wurst “Mbretëresha e Gay Music Chart Awards”

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:36 19-01-2015 Conchita Wurst “Mbretëresha e Gay Music Chart Awards”

Ajo u shqua jo vetëm për zërin brilant dhe performancë fantastike por edhe për look-un e saj ndryshe.

Ajo është transeksualja e dytë pas Dana International e cila fitoi "Eurovision Song Contest" në vitin 1998.

Triumfi i Conchitës pas fitores absolute në 2014 në Copenhagen. vjen në "Gay Music Chart Awards".

Conchita ka rrëmbyer gjithë trofetë për të cilat është nominuar :

1. BEST DRAG QUEEN MUSIC VIDEO 2014
2. BEST SONG 2014  “Rise Like A Phoenix”
3. BEST ARTIST 2014 
4. BEST LIVE PERFORMANCE në Eurovision 2014

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028096914291382
array(1) { ["section"]=> string(55) "conchita-wurst-mbreteresha-e-gay-music-chart-awards-970" }