Conchita Wurst në mbështetje të sëmurëve me SIDA, vesh fustan me 12 mijë gurë swarovski

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:24 01-04-2015 Conchita Wurst në mbështetje të sëmurëve me SIDA, vesh fustan me 12 mijë gurë swarovski

Conchita Wurst është e përzgjedhura për posterin e Life Ball, i cili është një prej eventeve më të mëdha të bamirësisë në botë për luftën kundër SIDA-s. Fushata solidarizuese me këngëtaren Conchita do të shfaqet në të gjitha rrugët e Vienës.

Fustani i dizenjuar nga Jean Paul Gaultier është qepur me mbi 12 mijë gurë swarovski dhe 0,5 kg perla, i pikturuar me 2,5 kg ngjyrë floriri. Për këtë dizenjim të rrallë është dashur 1 mijë orë punë. Në vitin 2014 fotoja origjinale e posterit të realizuar për LIFE Ball nga fotografi David La Chapelle është shitur për 130 mijë dollarë. Conchita u bë e njohur globalisht pasi rrëmbeu trofeun e Eurovision vitin e kaluar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032938003540039
array(1) { ["section"]=> string(91) "conchita-wurst-ne-mbeshtetje-te-semureve-me-sida-vesh-fustan-me-12-mije-gure-swarovski-7573" }