Copa America, Argjentina mund Kilin dhe siguron vendin e tretë

Publikuar tek: sport, më 22:51 06-07-2019 Copa America, Argjentina mund Kilin dhe siguron vendin e tretë Kombetarja e Argjentines ze vendin e trete ne Copa America

Kombëtarja e Argjentinës arriti ta mbyllte kompeticionin e Copa America në vendin e tretë pas fitores 2-1 ndaj Kilit.

Aguero dhe Paulo Dybala i dhuruan fitoren Argjentinës, ndërsa golin e vetëm për Kilin e shënoi Arturo Vidal.

Edhe në një kompeticion tjetër të Copa Americas, Lionel Messi nuk ja doli që të fitonte por këtë rradhë u mjaftua vetëm me vendin e tretë. Gjasat që ai të fitojë një kompeticion të rëndësishëm sa vjen edhe zvogëlohet për shkak edhe të moshës së tij.

Ndërkohë finalja e Copa Americas do të luhet nesër në orën 22:00 mes Brazilit dhe Perusë.

Formacionet e ndeshjes së sotme:

ARGENTINA (4-3-3): Franco Armani; Juan Foyth, Germán Pezzella, Nicolás Otamendi, Nicolás Tagliafico; Rodrigo De Paul, Leandro Paredes, Lo Celso; Lionel Messi, Sergio Agüero, Dybala.

CILE (3-5-2): Arias; Díaz, Medel, Jara; Isla, Beausejour, Pulgar,Aránguiz, Vidal; Sánchez, Vargas

loja.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019250869750977
array(1) { ["section"]=> string(68) "copa-america-argjentina-mund-kilin-dhe-siguron-vendin-e-trete-171368" }