Copa America/ Brazili kampion i Amerikës së Jugut për të nëntën herë (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 00:23 08-07-2019 Copa America/ Brazili kampion i Amerikës së Jugut për të nëntën herë (VIDEO) Kombetarja braziliane fiton Copa American per te nenten here ne histori

Brazili ka fituar Copa America-n për të nëntën hërë në histori dhe për të pestën herë në Brazil, nga pesë të zhvilluara në vendin e Sambas.

Brazili mundi 3-1 në finale Perunë. Protagonisti ndeshjes së sotme ishte Gabriel  Jesus, i  cili dha asistin për golin e pare dhe shënoi të dytin, por u ndëshkua me kartonin e kuq në minutën e 7O duke lënë skuadrën me 10 lojtarë.

Goli për Perunë u shënua nga Guerrero në minutën e 41 me penallti, por ishte i pa mjaftueshëm për peruanët. Për Seleçaon shenuan Everton golin e parë  dhe Richarlison të tretin nga pika e bardhë. Mbyllet kështu ky edicion i kupës së Amerikës së Jugut.

Formacionet:

Brazili:   Alisson, Dani Alves, Marquinhos, Silva, Sandro, Arthur, Casemiro, Jesus, Coutinho, Everton , Firmino

Peru: Gallese, Advincula, Zambrano, Abram, Trauco, Tapia, Youtun, Carrillo, Cueva, Flores, Guerrero

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010983943939209
array(1) { ["section"]=> string(80) "copa-america-brazili-kampion-i-amerikes-se-jugut-per-te-nenten-here-video-171460" }