Copëza nga “Qemal Stafa” te stadiumi i ri, merr formë hyrja e “Arenës Kombëtare” (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 21:49 04-09-2018 Copëza nga “Qemal Stafa” te stadiumi i ri, merr formë hyrja e “Arenës Kombëtare” (FOTO) Punimet te Arena Kombëtare

Punimet në “Arenën Kombëtare” po futen gradualisht në fazën përfundimtare ku gati kanë përfunduar veprat kryesore në impiantin e ri. 

Krahas strukturës metalike të mbulesës së tribunave, puna vazhdon dhe në pjesën tjetër të kantierit, ndërkohë që po përfundon edhe vendosja e fasadës së vjetër historike të stadiumit “Qemal Stafa” në hyrje të tribunës kryesore.

Fotot janë shpërndarë nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj të bëra gjatë vizitës së tij të fundit në kantier, ku krahas stadiumit po ndërtohet dhe një parking i madh nëntokësor në sheshin “Italia”.
Së shpejti pritet të fillojë puna për shtrimin e tapetit, ndërkohë në vijim pritet dhe porosia e stolave.

40684664_10156725163646926_2169789298658770944_o (1).jpg41174957_10156725165121926_7300374277738463232_o.jpg40779059_10156725162331926_4194622768177741824_o.jpg40684664_10156725163646926_2169789298658770944_o.jpg40684285_10156725163006926_8615069174407888896_o.jpg40760903_10156725164151926_1589531541862612992_o.jpg41063128_10156725165566926_6668147322171424768_o-1-770x470.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071239471435547
array(1) { ["section"]=> string(87) "copeza-nga-qemal-stafa-te-stadiumi-i-ri-merr-forme-hyrja-e-arenes-kombetare-foto-133186" }