CORONAVIRUSI ‘pushton’ Europën, shënohet VIKTIMA E DYTË në FRANCË, 17 të infektuar (JA GJENDJA NË ITALI)

Publikuar tek: bota, më 11:58 26-02-2020 CORONAVIRUSI ‘pushton’ Europën, shënohet VIKTIMA E DYTË në FRANCË, 17 të infektuar (JA GJENDJA NË ITALI)

Coronavirusi ka pushtuar tashmë Europën. Pas Italisë, ku janë shënuar 11 viktima dhe janë infektuar 322 persona, edhe në Francë është regjistruar viktima e dytë.

Autoritetet shëndetësore franceze kanë konfirmuar se një pacient ka vdekur në Paris pasi pesë raste të reja të virusit janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Numri i rasteve të reja të konfirmuara të koronavirusit në Francë është rritur ndjeshëm.

Jérôme Salomon, drejtori i përgjithshëm i autoritetit shëndetësor francez, konfirmon se një francez 60-vjeçar ka vdekur gjatë natës pasi rezultoi pozitiv pas testit të coronavirusit. 

Ndërkohë më herët, ndërroi jetë një 80-vjeçar, turist kinez.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidenti gjen fajtorin për formën e dobët të ekipit: Lojtarët po bëjnë shumë seks
Shkundet Australia, TËRMET i FUQISHËM me magnitudë 6 »
Article Logic
Execution time: 0.0076570510864258
array(1) { ["section"]=> string(105) "coronavirusi-pushton-europen-shenohet-viktima-e-dyte-ne-france-17-te-infektuar-ja-gjendja-ne-itali-196510" }