COVID-19 edhe në organet më të larta shtetërore, infektohet Presidentja e Bolivisë

Publikuar tek: bota, më 14:26 10-07-2020 COVID-19 edhe në organet më të larta shtetërore, infektohet Presidentja e Bolivisë Jeanine Anez, presidentja e Bolivise

Jeanine Anez, presidentja e përkohshme e e Bolivisë ka njoftuar se është infektuar me koronavirus dhe është karantinuar në shtëpinë e saj.

“Tani, unë do të qëndroj në karantinë për 14 ditë dhe pastaj do të shohim se si do të jenë kushtet e mia”,tha ajo në një video në rrjetet sociale.

Anez e mori detyrën në 12 nëntor 2019, pas dorëheqjes së Evo Morales, ndërsa tha se iu nënshtrua testit për koronavirus pasi disa nga bashkëpunëtorët e saj kishin rezultuar pozitivë në testine  COVID-19.

Anez është drejtuesja e dytë e shtetit e infektuar në Amerikën Latine pas brazilianit, Jair Bolsonaro, ndërkohë që në Bolivi janë infektuar edhe 3 ministra.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008875846862793
array(1) { ["section"]=> string(88) "covid-19-edhe-ne-organet-me-te-larta-shteterore-infektohet-presidentja-e-bolivise-213432" }