COVID-19: Franca mes vendeve problematike, 509 viktima në një ditë, mbi 4000 në total (SHIFRAT E PLOTA)

Publikuar tek: bota, më 21:15 01-04-2020 COVID-19: Franca mes vendeve problematike, 509 viktima në një ditë, mbi 4000 në total (SHIFRAT E PLOTA)

Franca është një nga vendet që është prekur më shumë nga koronavirusi. Shifrat e fundit janë shqetësuese.

Janë plot 509 viktima në një ditë, duke e çuar numrin total të të vdekurve në 4032. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 4861 raste të reja, me një numër total prej 56.989 të infektuarish.

Ndërkohë në Francë janë 10.934 të shëruar dhe 3405 pacientë në gjendje kritike. Në të gjithë botën janë 921 mijë të infektuar, 46.153 viktima dhe 193.350 të shëruar.

Më poshtë do të shihni shifrat për vendet me më shumë të prekur dhe viktima si pasojë e covid-19.

Capture14.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091841220855713
array(1) { ["section"]=> string(105) "covid-19-franca-mes-vendeve-problematike-509-viktima-ne-nje-dite-mbi-4000-ne-total-shifrat-e-plota-200982" }