Covid-19 ‘hyn’ në shumë institucione të Vlorës, dy mësues pozitivë në dy shkolla, infektohet dhe një nxënës

Publikuar tek: aktualitet, më 18:16 30-11-2020 Covid-19 ‘hyn’ në shumë institucione të Vlorës, dy mësues pozitivë në dy shkolla, infektohet dhe një nxënës Spitali Rajonal i Vlorës

Në 24 orët e fundit në Vlorë janë konfirmuar 31 raste të reja me Covid-19.

Burime bëjnë me dije se mes rasteve të reja janë dy mësues në dy shkolla 9-vjeçare dhe një nxënës. Pozitivë ka rezultuar edhe një punonjës pranë drejtorisë së Kufirit dhe një në polici.

Disa raste të reja pranë Sigurimeve Shoqërore, një në administratën e Universitetit së Vlorë dhe një tjetër pranë Bashkisë së Selenicës. Bëhet me dije se personat e tjerë pozitivë janë kontakte të rasteve të konfirmuara.

Aktualisht në Vlorë janë 974 raste aktive me Covid-19.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qytetari që u shtrua te ‘Shefqet Ndroqi’ rrëfen si e trajtuan: Dëgjoja fjalët e njerëzve dhe vendosa të mos shkoja, por më pas ndryshova mendje. Stop gënjeshtrave, kushtet ishin shumë të mira!
'Burri më PËRDHUNONTE natën në sy të djalit', 43-vjeçarja në Tiranë SHOKON me historinë e saj »
Article Logic
Execution time: 0.010914087295532
array(1) { ["section"]=> string(110) "covid-19-hyn-ne-shume-institucione-te-vlores-dy-mesues-pozitive-ne-dy-shkolla-infektohet-dhe-nje-nxenes-229682" }