COVID-19 i merr jetën edhe një shqiptari në Çikago (EMRI- FOTO)

Publikuar tek: bota, më 12:29 09-04-2020 COVID-19 i merr jetën edhe një shqiptari në Çikago (EMRI- FOTO) Jani Depo

Mes viktimave në SHBA ka humbur jetën edhe një shqiptar.

Bëhet fjalë për Jani Depo 86-vjeç me origjinë nga Sinica e Devollit. Depo jetonte prej 20 vitesh në Çikago, me familjen.

Lajmin e hidhur e kanë dhënë të afërmit me anë të një postimi në ‘Facebook’ të cilët kanë ngushulluar familjarët.

Sakaq, bëhet me dije se Depo ishte i infektuar me koronavirus dhe se prej 12 ditës ndodhej në spital por nuk mundi të fitonte betejën ndaj virusit. 86 vjeçari, kishte pasur edhe probleme të tjera shëndetësore në zemër e mushkëri, të cilat ia rënduan gjendjen

Kujtojmë që SHBA është një nga vendet më të ‘goditura’ nga koronavirusi ku deri më tani 14.808 persona kanë humbur jetën, ndërsa 432.132 janë të infektuar.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0065250396728516
array(1) { ["section"]=> string(67) "covid-19-i-merr-jeten-edhe-nje-shqiptari-ne-cikago-emri-foto-201967" }