Covid-19/ Infektohet stafi mjekësor i spitalit në Gjermani, nuk pranon asnjë pacient të ri

Publikuar tek: bota, më 11:41 30-03-2020 Covid-19/ Infektohet stafi mjekësor i spitalit në Gjermani, nuk pranon asnjë pacient të ri Ilustruese

Një spital në Gjermani ka vendosur të mos pranojë asnjë pacient të ri pasi stafi mjekësor ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Bëhet fjalë për spitalin Wolfsburg në veri të Gjermanisë, mjekët dhe infermierët e të cilit kanë rezutuar pozitiv në test. Pas kësaj spitali mori vendimin të mos presë pacientë të rinj për ti mbrojtuar ata nga Covid-19.

 “Asnjë pacient i ri nuk do të pranohet – përveç njësisë së urgjencës pediatrike dhe dhomës së lindjes”, thuhet në deklaratën e spitalit, Klinikum Wolfsburg.

Kujtojmë që Gjermania ka më shumë se 62 mijë të infektuar nga koronavirusi, dhe 541 viktima. Nga ana tjetër edhe në vendin tonë janë rritur shifrat. Numri i të infektuarve ka arritur në 223 ndërsa janë shënuar dhe 11 viktima.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0098869800567627
array(1) { ["section"]=> string(95) "covid-19-infektohet-stafi-mjekesor-i-spitalit-ne-gjermani-nuk-pranon-asnje-pacient-te-ri-200614" }