COVID-19: Italia shënon 62 viktima më pak se dje, por rritet numri i të prekurve në 24 orë (SHIFRAT E PLOTA)

Publikuar tek: bota, më 18:15 08-04-2020 COVID-19: Italia shënon 62 viktima më pak se dje, por rritet numri i të prekurve në 24 orë (SHIFRAT E PLOTA)

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë shënuar 542 viktima (62 më pak se dje), duke e çuar në 17.669 numrin total të jetëve të humbura.

Janë regjistruar gjithashtu 3836 raste të reja në 24 orët e fundit, me një total prej 139.422 të infektuarish.

Janë 26.491 të shëruar në total dhe 3693 pacientë në gjendje kritike.

Vijon...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088660717010498
array(1) { ["section"]=> string(111) "covid-19-italia-shenon-62-viktima-me-pak-se-dje-por-rritet-numri-i-te-prekurve-ne-24-ore-shifrat-e-plota-201891" }