Covid-19, Ministria njoftim për shqiptarët e bllokuar jashtë vendit: Ja numrat ku mund të telefononi

Publikuar tek: aktualitet, më 15:38 27-03-2020 Covid-19, Ministria njoftim për shqiptarët e bllokuar jashtë vendit: Ja numrat ku mund të telefononi Ilustruese

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka publikuar numrat e telefonave të ambasadave e konsullatave ku mund të telefonojnë të gjithë shqiptarët që kanë mbetur jashtë kufinjve për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19.

Ministria një njotimin e saj: Informon të gjithë shtetasit shqiptarë, se janë duke u marrë masa për kthimin në Shqipëri të qytetarëve shqiptarë që kanë ngelur të bllokuar në vende të ndryshme të botës, si pasojë e mbylljes së kufijve nga COVID-19.

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, në bashkëpunim me Njësinë e Krizës të ngritur në MEPJ dhe Përfaqësitë Shqiptare në botë, është duke punuar për të mundësuar rikthimin e këtyre qytetarëve sipas kategorive si më poshtë:

Qytetarët shqiptarë me qëndrim mbi 90 ditë në vendet ku ata tashmë janë bllokuar;

Studentët shqiptarë në vendet ku ata studiojnë dhe Rastet humanitare.

Për të gjithë qytetarët që ndodhen në këto kushte, dhe kanë nevojë për ndihmë apo informacione, telefononi në numrat e vënë në dispozicion për emergjencat.

Përfaqësia Nr. Emergjence
ABU-DHABI ? +971 58 570 5112
ANKARA ?+905495611985
ATHINË ?+30 694165 8183
BEOGRAD ?00 381 63 30 95 98
BERLIN ?0049 1798215905
BERNË ?+41774099729
BRATISLAVË ?00421 904 801 391/ 00421 944 223 941
BRAZIL ?55 61 99114 6568
BUDAPEST ?+36 30 201 3676
BUKURESHT ?+40784932223
HAGË ?0031616275159
IZRAEL ? 00972 (0) 54 904 2813
KAJRO ? 201060300388
KATAR ?+97470277222
KANBERA ?+ 61 450 977 145
KOPENHAGEN ?+4591636640
KUVAJT ?96594048219
LONDËR ?+44 (0) 75 18662630
MADRID ?+34 606 376 830
MOSKË ?+7 929 968 05 38
OTAVË ?+1 613 864 7575
PARIS ?+33 1 47 23 31 51
PEKIN ?+86 13810476221
PODGORICË ?38267288757
PRAGË ?+420 775 041 553
PRISHTINË ?00383 45 618 618
RIAD ?+966501905586 /966532405751
ROMË ?+39 3420498192
SHKUP ? 38975376896
SLLOVENI ?38631240760
SOFJE ?+359 89 4311493
STOKOLM ?+46 73 57 42 350
TOKIO ?03-3543-6861
VARSHAVË ? +48 501194910
VATIKAN ?+39 06 39721599
VJENË ?+00436767886324
ËASHINGTON ?+1 347 241 4434/ +1 202 758 9526
ZAGREB ?00385 91 53 07 477
KONSULLATA BARI ?+39 080 2055842
KONSULLATA JANINË ?0030-6947072353
KONSULLATA MILANO ?+39 3497834666
KONSULLATA MYNIH ?+4915237913997
KONSULLATA SELANIK ?0030 6983661224
KONSULLATA STAMBOLL ?00905396566219
MISIONI BE BRUKSEL ?0032485401237
MISIONI GJENEVË ?+41 79 151 85 04/+4122 7311143
MISIONI NATO ?+32 2 707 2782
MISIONI OKB NJU JORK ?+1 347 241 4434/ +1 202 758 9526
MISIONI OSBE-VJENË ?+43 1 328 8710
MISIONI STRASBURG ?+33 3 88 36 02 06
MISIONI UNESCO ?+33 (0) 1 45 68 32 44 +33 (0) 6 15 63 09 67

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092110633850098
array(1) { ["section"]=> string(105) "covid-19-ministria-njoftim-per-shqiptaret-e-bllokuar-jashte-vendit-ja-numrat-ku-mund-te-telefononi-200293" }