Covid-19 në Greqi: 49 të vdekur, 82 raste të reja

Publikuar tek: rajon, më 17:45 31-03-2020 Covid-19 në Greqi: 49 të vdekur, 82 raste të reja

Shkon në 49 numri i viktimave të prekur nga koronavirusi në Greqi.

Gjatë 24 orëve të fundit në shtetin fqinj janë regjistruar edhe 82 raste të reja me virusin Covid-19, duke e çuar numrin total të të prekurve në 1,314.

85 pacientë janë në kujdes intensiv. Mosha mesatare e tyre është 66-vjeç.

Nga 49 të vdekurit, 37 janë burra, dhe mosha mesatare është 77-vjeç.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0088739395141602
array(1) { ["section"]=> string(54) "covid-19-ne-greqi-49-te-vdekur-82-raste-te-reja-200813" }