Covid-19 në Greqi: 50 të vdekur, 101 raste të reja

Publikuar tek: aktualitet, më 17:17 01-04-2020 Covid-19 në Greqi: 50 të vdekur, 101 raste të reja Athinë

Një person i infektuar me koronavirus ka humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Greqi, numri total i viktimave shkon në 50.

Sipas të dhënave nga autoritetet greke, në 20 orët e fundit janë regjistruar 101 raste të reja, duke e çuar numrin total të të prekurve në 1.415.

Nga 50 viktimat, 38 janë burra dhe 12 janë gra. Janë 90 pacientë të shtruar në spital që ndodhen nën kujdesin intensiv.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093441009521484
array(1) { ["section"]=> string(55) "covid-19-ne-greqi-50-te-vdekur-101-raste-te-reja-200952" }