Covid-19 në Itali, regjistrohet bilanci më negativ që pas daljes nga karantina

Publikuar tek: rajon, më 19:52 25-09-2020 Covid-19 në Itali, regjistrohet bilanci më negativ që pas daljes nga karantina Foto ilustruese

Shifra në rritje ato të Covid-19 në Itali. Bilnaci është negativ, megjithëse në Europë ka dhe më keq, në shtete si Franca dhe Spanja.

Autoritetet shëndetësore kanë deklaruar 1912 raste pozitive për 24 orët e fundit, ndërkohë që dje ishin 1786.

Ky është bilanci më i keq që pas daljes nga karantina. Ndërkohë, viktimat e sotme janë 20, tre më pak se dita e djeshme.

Rajoni më i goditur mbetet Lombardia me 277 raste, ndjekur nga Campagna me 253 dhe Lazio me 230.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011476993560791
array(1) { ["section"]=> string(84) "covid-19-ne-itali-regjistrohet-bilanci-me-negativ-qe-pas-daljes-nga-karantina-221672" }