Covid-19 prek shkollat 9 vjeçare në Korçë, Ersekë e Bilisht, dalin pozitivë 4 mësues

Publikuar tek: aktualitet, më 17:36 28-09-2020 Covid-19 prek shkollat 9 vjeçare në Korçë, Ersekë e Bilisht, dalin pozitivë 4 mësues FotoArkive: Katedralja Korçës

Katër mësues kanë dalë pozitivë me Covid-19 në qarkun e Korçës.

Mësohet se të gjithë mësuesit që kanë dalë pozitivë punojnë në shkolla 9 vjeçare. Dy mësues, çift bashkëshortësh, që japin mësim në Korçë kanë dalë të dy pozitivë. Ndërkohë, pozitivë ka dalë dhe një mësues në Ersekë dhe një në Bilisht, po në shkolla 9 vjeçare.

Sipas përditësimit të sotëm të Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit kanë dalë pozitivë 132 qytetarë, 95 të tjerë kanë fituar betejën me infeksionin, ndërsa 3 kanë humbur jetën.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010130882263184
array(1) { ["section"]=> string(89) "covid-19-prek-shkollat-9-vjecare-ne-korce-erseke-e-bilisht-dalin-pozitive-4-mesues-221978" }