Covid-19, Rama e nis ditën me një mesazh të fortë: Do të ishte budallik të fshihnim vështirësitë e këtij momenti...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:21 27-03-2020 Covid-19, Rama e nis ditën me një mesazh të fortë: Do të ishte budallik të fshihnim vështirësitë e këtij momenti... Edi Rama

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një mesazh të fortë duke iu përshtatur periudhës së vështirë në të cilën gjendemi për shkak të koronavirus që po përhapet me shpejtësi.

Rama ka publikuar një shprehje të Winston Churchill gjatë sulmit në Londër ku thotë “do ishte budallallëk të fshihnim vështirësitë e këtij momenti e mbi të gjitha të humbasim kurajën”.

“Do ishte budallallëk të fshihnim vështirësitë e këtij momenti. Do ishte budallallët edhe më i madh të humbisnim zemrën dhe kurajën (Winston Churchill)”, është kjo shpreha e shpërndarë nga Rama.

Kujtojmë se deri më tani në vendin tonë janë shënuar 174 të infektuar dhe 8 viktima nga Covid-19.

90677836_10157572204906523_1738734238959665152_o.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094530582427979
array(1) { ["section"]=> string(117) "covid-19-rama-e-nis-diten-me-nje-mesazh-te-forte-do-te-ishte-budallik-te-fshihnim-veshtiresite-e-ketij-momenti-200247" }