Covid-19, Rama publikon grafikun: Sot jemi në këtë pikë, e jo mbi ndonjë mal me të vdekur, falë mënyrës se si e kemi bërë luftën

Publikuar tek: politike, më 15:56 09-04-2020 Covid-19, Rama publikon grafikun: Sot jemi në këtë pikë, e jo mbi ndonjë mal me të vdekur, falë mënyrës se si e kemi bërë luftën Grafiku i Rames

Kryeministri Edi Rama ka publikuar grafikun e përhapjes së Covid-19 në Shqipëri dhe në vendet e tjera të rajonit dhe botës.

 

Ndërsa ka publikuar grafikun Rama shkruan se nëse sot jemi në këtë pikë, e jo mbi ndonjë mal me të vdekur, kjo është falë nesh e mënyrës se si e kemi bërë luftën deri këtu, shtet e popull bashkë si një trup i vetëm.

“Të gjitha kanë rëndësinë e tyre, po mbi të gjitha sot është mbrojtja e jetës së çdo shqiptari dhe ecja çdo ditë të bashkuar, popull dhe shtet, drejt fitores së kësaj lufte që nuk e zgjodhëm, por kemi detyrën ta fitojmë!

*nëse sot jemi në këtë pikë, e jo mbi ndonjë mal me të vdekur, kjo është falë nesh e mënyrës se si e kemi bërë luftën deri këtu, shtet e popull bashkë si një trup i vetëm dhe vetëm prej nesh varet tanimë ta çojmë deri në fund kështu këtë luftë”, shkruan Rama.

Kujtojmë se në vendin tonë deri më tani janë raportuar 409 të infektuar dhe 22 viktima nga Covid-19.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093560218811035
array(1) { ["section"]=> string(131) "covid-19-rama-publikon-grafikun-sot-jemi-ne-kete-pike-e-jo-mbi-ndonje-mal-me-te-vdekur-fale-menyres-se-si-e-kemi-bere-luften-202004" }