Covid-19/ Rritet bilanci me 3 raste të tjera, 63 të vdekur në Greqi

Publikuar tek: rajon, më 09:51 04-04-2020 Covid-19/ Rritet bilanci me 3 raste të tjera, 63 të vdekur në Greqi

Tre persona të tjerë kanë humbur jetën në mesnatë në Greqi duke e çuar numrin e viktimave në 63.

Gjatë 24 orëve të fundit Greqia ka shënuar ‘rekord’ viktimsh, 10 persona humbën jetën nga koronavirusi.

Mediat greke kanë bërë me dije se bëhët fjalë për një grua 89-vjec, një burrë 68-vjeç i cili ishte në spitalin e ‘Attikos’ dhe viktima e tretë një 85-vjeç nga Kozani. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Sotiris Tsiodras tha se numri i të infektuarve ka shkuar në 1.613. Në mesin e personave të shtruar në spitale, 92 janë intubuar, me një moshë mesatare 66 vjeç. Në të njëjtën kohë, njëmbëdhjetë pacientë ia dolën të largoheshin nga Njësia e Kujdesit Intensiv brenda 24 orëve të fundit.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096561908721924
array(1) { ["section"]=> string(72) "covid-19-rritet-bilanci-me-3-raste-te-tjera-63-te-vdekur-ne-greqi-201282" }