COVID-19/ Shkon në 135 numri i të infektuarve në Kosovë, tre raste të tjera nga Mitrovica e Veriut

Publikuar tek: rajon, më 07:27 04-04-2020 COVID-19/ Shkon në 135 numri i të infektuarve në Kosovë, tre raste të tjera nga Mitrovica e Veriut Foto ilustruese

Ka shkuar në 135 numri i të infektuarve nga koronavirusi në Kosovë.

Lajmin e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, në njoftimin e të cilit thuhet se tre rastet e fundit janë nga Mitrovica e Veriut.

“Sot më 04.04.2020 (01:30 pas mesnate), në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR (testimi 2), janë testuar 138 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Nga mostrat e marra për testim në virusin SARS-CoV-2, tre (3) prej tyre kanë rezultuar pozitive”, thuhet në njoftimin e IKSHPK.

Në Kosovë ka patur edhe 1 viktimë nga koronavirusi, ndërsa ditën e djeshme janë konfirmuar edhe 6 të shëruar.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.013597011566162
array(1) { ["section"]=> string(103) "covid-19-shkon-ne-135-numri-i-te-infektuarve-ne-kosove-tre-raste-te-tjera-nga-mitrovica-e-veriut-201268" }