COVID-19/Shkon në 47 numri i viktimave në Greqi, ndërron jetë 51-vjeçari në Selanik

Publikuar tek: rajon, më 15:27 31-03-2020 COVID-19/Shkon në 47 numri i viktimave në Greqi, ndërron jetë 51-vjeçari në Selanik

Ka shkuar në 47 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Greqi.

Lajmin e ka dhënë zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë dhe eksperti i sëmundjeve infektive Profesor Sotiris Tsiodras, i cili deklaron se janë 1,212 të infektuar dhe 47 vdekje.

Sipas medive fqinje, mësohet se viktima e fundit ishte një 51-vjeçar në Selanik.

Greqia ka vendosur një shtetrrethimi deri në fillim të prillit, duke kufizuar lëvizjen e njerëzve me pak përjashtime. Ajo gjithashtu ka mbyllur kufijtë e saj me vendet e BE, duke theksuar Italinë dhe Spanjën.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0087080001831055
array(1) { ["section"]=> string(89) "covid-19-shkon-ne-47-numri-i-viktimave-ne-greqi-nderron-jete-51-vjecari-ne-selanik-200790" }