‘Covid-19 t'u masakru planetin’/ Dasëm në kohën e koronavirusit, martohet çifti rom në Elbasan, nusja merret me pajton

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:40 15-03-2020 ‘Covid-19 t'u masakru planetin’/ Dasëm në kohën e koronavirusit, martohet çifti rom në Elbasan, nusja merret me pajton

Ndonëse Shqipëria është në ditën e 3 të shtet-rrethimit dhe masave ekstreme për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, një dasmë është zhvilluar sot në Elbasan.

Një familje rome në Elbasan ka bërë dasëm dhe nusja është marrë me pajton dhe hare si të jetë një ditë krejt e zakonshme.

Kjo është panorama që na paraqitet në Elbasan përmes kësaj fotoje, ndonëse në të gjithë vendin njerëzit janë të izoluar në shtëpi, lokalet, baret, institucionet anë mbyllur si dhe është bllokuar lëvizja e makinave pa autorizim.

Megjithëse makinat janë ndaluar është gjetur një zgjidhje dhe nusja është marrë me pjaton, e kështu dasma është zhvilluar në datën e përcaktuar.

“Covid-19 tu masakru planetin. Dasma Rome në Elbasan-fuck this bullshit-virus është emri im i dytë”, shkruan Renald Agalliu krahas fotos që ka publikuar.

89486271_251731282656657_818155454155718656_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0057659149169922
array(1) { ["section"]=> string(120) "covid-19-t-u-masakru-planetin-dasem-ne-kohen-e-koronavirusit-martohet-cifti-rom-ne-elbasan-nusja-merret-me-pajton-198742" }