COVID-19/ Ulet numri i të vdekurve në Spanjë, 683 viktima në 24 orët e fundit, mbi 152 mijë të infektuar në total

Publikuar tek: bota, më 12:15 09-04-2020 COVID-19/ Ulet numri i të vdekurve në Spanjë, 683 viktima në 24 orët e fundit, mbi 152 mijë të infektuar në total Foto ilustruese

Është ulur numri i viktimave nga koronavirusi në Sapnjë, në krahasim me dy ditët e fundit.

Në 24 orët e fundit në Spanjë janë regjistruar 683 viktima nga COVId-19, duke e çuar në 15.283 numrin total të viktimave në këtë vend.

Lajmin e ka konfirmuar Ministri i Shëndetësisë së Spanjës, i cili ka njoftuar se ka patur edhe 5756 raste të reja të personave të infektuar.

Ndërkohë ka shkuar në 152.446 numri total i të infektuarve, me Spanjën që është një nga shtetet më të prekura nga koronavirusi, sëbashku me Italinë dhe SHBA-në.

Mbi 7000 pacientë janë në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërkohë që mbi 48 mijë janë të shëruarit.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009666919708252
array(1) { ["section"]=> string(117) "covid-19-ulet-numri-i-te-vdekurve-ne-spanje-683-viktima-ne-24-oret-e-fundit-mbi-152-mije-te-infektuar-ne-total-201962" }