Covid-19, Zuckerberg: 100 milionë dollarë për gazetarët dhe mediat, po punojnë në kushte të vështira

Publikuar tek: bota, më 16:57 30-03-2020 Covid-19, Zuckerberg: 100 milionë dollarë për gazetarët dhe mediat, po punojnë në kushte të vështira

Themeluesi i rrjetit social Facebook, Mark Zuckerberg, ka deklaruar se po investohet 100 milionë dollarë në një fond të ri që përkrah gazetarët, kryesisht ata që fokusohen në ngjarje lokale, ndërkohë që SHBA dhe gjithë bota është përfshirë nga pandemia e koronavirusit.

Përmes një postimi në Facebook, Zuckerberg thotë se gazetarët janë duke punuar në kushte të vështira për ta mbajtur opinionin të informuar.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092818737030029
array(1) { ["section"]=> string(104) "covid-19-zuckerberg-100-milione-dollare-per-gazetaret-dhe-mediat-po-punojne-ne-kushte-te-veshtira-200668" }