COVID i mori jetën 32 vjeçares shtatzënë, Eugena Tomini tregon gjendjen shëndetësore të foshnjes

Publikuar tek: aktualitet, më 23:23 22-02-2021 COVID i mori jetën 32 vjeçares shtatzënë, Eugena Tomini tregon gjendjen shëndetësore të foshnjes Eugena Tomini

Ditën e sotme një 32 vjeçare shtatzënë nga Elbasani humbi jetën për shkak të koronavirusit, ndërkohë që fatmirësisht mjekët arritën të mbanin në jetë foshnjen e saj.

Zv.ministrja e Shëndetësisë në një intervistë për Ora Neës tregoi gjendje shëndetësore të foshnjes, duke u shprehur se është në gjenjde të stabilizuar.

Pyetje: Për fat të keq një 17 vjeçar dhe një grua shtatzënë nga Elbasani humbën jetën nga Covidi. Si është foshnja dhe a ka probleme?

Tomini: Eshtë një vlerësim që duhen ndjekur të gjitha hapat e rasteve, duhet ndjekur protokolli. Në lidhje me foshnjen, është në një gjendje të stabilizuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Spahiu: Rama po t’i gjente vaksinat do i merrte edhe mijëra euro me paratë e oligarkëve, por s’i gjen dot, kështu që s’ka faj
Vëllai iu vra pas grabitjes së Rinasit, vet është në burg, gruaja e Aleksandër Murataj kërcënon: Do vetëflijohem me benzinë, Ramës i shkova në Surrel »
Article Logic
Execution time: 0.01115894317627
array(1) { ["section"]=> string(102) "covid-i-mori-jeten-32-vjecares-shtatzene-eugena-tomini-tregon-gjendjen-shendetesore-te-foshnjes-239847" }