Covid-i nuk pyet për mbyllje, Greqia regjistron shifra të larta infektimesh dhe vdekjesh në 24 orët e fundit

Publikuar tek: rajon, më 18:32 27-11-2020 Covid-i nuk pyet për mbyllje, Greqia regjistron shifra të larta infektimesh dhe vdekjesh në 24 orët e fundit Greqia

Pavarësisht kufizimeve, Greqia vijon të regjistrojë shifra të larta viktimash dhe të infektuarish për shkak të Covid-19.  

Vetëm në 24 orët e fundit, sipas Ministrisë së Shëndetësisë në shtetin fqinj, u shënuan 2,013 raste të reja me koronavirus, 14 prej të cilave u zbuluan nga kontrollet në hyrje të vendit.

Numri total i të infektuarve në vend shkon në 101,287.

Ndërkohë, në këtë periudhë kohë humbën betejën me virusin 101 persona. Sa i përket situatës në spitale, raportohet se 607 persona janë në intubim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shifrat në 24 orë: Qindra raste të reja me koronavirus në Kosovë, 12 viktima
»
Article Logic
Execution time: 0.012712955474854
array(1) { ["section"]=> string(114) "covid-i-nuk-pyet-per-mbyllje-greqia-regjistron-shifra-te-larta-infektimesh-dhe-vdekjesh-ne-24-oret-e-fundit-229356" }