Covid në vend, Alimehmeti: Situata në vjeshtë vjen duke u vështirësuar

Publikuar tek: aktualitet, më 10:08 23-09-2020 Covid në vend, Alimehmeti: Situata në vjeshtë vjen duke u vështirësuar Alimehmeti

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, teksa ka folur për situatën e Covid në shkollë, thotë se tashmë situata në vjeshtë vjen duke u vështirësuar.

Sipas tij rritja e testimeve dhe respektimi i rregullave do të jenë të rëndësishme.

“Situata në vjeshtë vjen duke u vështirësuar. Por testimet janë ato që do të mbushin boshllëkun e informacionit.

Distanca, higjiena dhe maska vlen për çfarëdo lloj virusi respirator. Risku në lëvizjet më urban është më i lartë se në kinematë.

Besoj që numri i personave që lëvizin me transport është shumë më i lartë se personat që shkojnë në kinema”, tha Alimehmeti për Abc-ja mëngjesit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013298034667969
array(1) { ["section"]=> string(75) "covid-ne-vend-alimehmeti-situata-ne-vjeshte-vjen-duke-u-veshtiresuar-221329" }