Rritje alarmante e shifrave të Covid-19 në Greqi, 10 viktima dhe mbi 1000 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 19:13 28-10-2020 Rritje alarmante e shifrave të Covid-19 në Greqi, 10 viktima dhe mbi 1000 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit (SHIFRAT)

Situata paraqitetet e rënduar nga pandemia e koronavirusit në Greqi.

Autoritetet fqinje bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit 10 persona kanë humbur jetën, duke e çuar kështu numrin total të viktimave në 603.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 1.547 raste të reja me Covid, prej të cilave 52 u identifikuan në pikat kufitare.

Qytetet me më shumë të prekur janë Atika me 419 raste dhe Selaniku me 384 raste.

Kujtojmë që deri më tani në Greqi 603 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i pëgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 34.299.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rekord i zi në Kosovë, 4 viktima nga Covid dhe qindra raste të reja
»
Article Logic
Execution time: 0.010339021682739
array(1) { ["section"]=> string(102) "covid-rritje-alarmante-ne-greqi-mbi-nje-mije-te-infektuar-gjate-24-oreve-dhe-10-viktima-shifrat-225544" }