Covidi ‘shpërthen’ në Shqipëri, por Kreu i FRPD s'e vë 'ujin në zjarr', mbledh qytetarët në Laç pa asnjë masë mbrojtëse

Publikuar tek: aktualitet, më 14:16 13-07-2020 Covidi ‘shpërthen’ në Shqipëri, por Kreu i FRPD s'e vë 'ujin në zjarr', mbledh qytetarët në Laç pa asnjë masë mbrojtëse Foto nga mbledhja

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka zhvilluar ditën e sotme një takim në Laç.

Këlliçi është shprehur se po zhvillon disa diskutime me demokratet e grupseksionit nr.2 Laç.

Por ajo që bie në sy është që Kreu i FRPD ka mbledhur një grumbull njerzish në një ambejt të mbyllur, ku siç vihet re në foto askush nuk mban maskë, apo distancën sociale.

Sot vendi ynë shënoi rekordin e rekordeve me 117 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve, por duket se qytetarët nuk kanë në mend të sensibilizohen të kujdesen për shëndetin e tyre dhe të afërmve.

Ky nuk është rasti i vetëm kemi parë edhe herë të tjera politikanë dhe deputetë që kanë bërë takime me qytetarët pa maskë dhe distancë sociale.

108952384_3174042309285546_8418719964649264776_n_copy.jpg108952384_3174042309285546_8418719964649264776_n.jpg108220510_3174042389285538_6745469347978174490_n.jpg108129662_3174042445952199_8282425978395341012_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010462045669556
array(1) { ["section"]=> string(119) "covidi-shperthen-ne-shqiperi-por-kreu-i-frpd-se-ve-ujin-ne-zjarr-mbledh-qytetaret-ne-lac-pa-asnje-mase-mbrojtese-213710" }